Станція заснована в 1993 році розпорядженням Чорнухинської районної державної адміністрації № 274 від 06.09.03 р.
Першим директором СЮН працював Шило Станіслав Семенович
( 1993 – 2003 рр.),а з лютого 2003року директор - Могилевська Тетяна Миколаївна.
Районна Станція юних натуралістів розташована в орендованих 3 кабінетах Будинку дитячої та юнацької творчості , загальною площею 49 м2. Заклад має навчально-дослідні земельні ділянки площею 0,08 га . При станції є сад та квітники.
Пріоритетний напрям діяльності навчального закладу : еколого-натуралістичний. Метою якого є розвиток індивідуальної екологічної свідомості і мислення. Передумовою цього є екологічні знання, а результатом – екологічний світогляд. Своєчасно ввести дитину у світ рідної природи, прищепити любов до неї, пізнавальний інтерес до її явищ, закласти основи екологічного виховання - це та система, яка здійснюється на СЮН, основними завданнями якої є :
- формування наукового світогляду в школярів,
- формування відповідального ставлення до природи і готовності до активної її охорони,
- забезпечення засвоєння норм і правил екологічної етики,
- формування екологічної культури особистості, набуття школярами навичок і досвіду в розв’язанні екологічних проблем та передбачення можливих наслідків власної діяльності з перетворенням природи, залучення до практичної природоохоронної роботи.
В закладі працює 6 педагогів, 3 з яких штатні.
Заклад співпрацює з відділом освіти райдержадміністрації, районною державною екоінспекцією, сільськими та селищною радами,
18 загальноосвітніми школами району, Будинком дитячої та юнацької творчості, 3 лісництвами, службою в справах неповнолітніх райдержадміністрації, обласним Еколог-натуралістичним центром учнівської молоді, Українським товариством охорони птахів.
В 2016 – 2017 н.р. на базі закладу працювало 9 гуртків :
- Юні овочівники,
- Юні друзі природи,
- Квіткова фантазія,
- Барви природи,
- Юні екологи,
- Юні хіміки,
- Чарівна майстерня,
- Знавці лікарських рослин,
- Юні лісівники.
В них навчалося 130 вихованці.
Станція юннатів проводить систематичну роботу, щодо організації участі у Всеукраїнських, обласних, районних конкурсах, святах, та інших заходах.
Гуртківці Станції юних натуралістів є постійними учасниками природоохоронних акцій та конкурсів: огляду екологічних агітбригад, «Птах року», «До чистих джерел», «Джміль і бджілка»,»Юний дослідник»,»Мій рідний край, моя земля» , «Свято зустрічі птахів», «Свято врожаю», спостереженнях та обліку птахів та інші.
З метою різнобічного розвитку гуртківців проводяться виховні , розважальні, пізнавальні, народознавчі заходи. Зокрема: „Свято врожаю”, „В ніч на святого Миколая”, „Свято зимуючих птахів”, „ Екологічний бумеранг”, турніри „Юні орнітологи”, „Знавці лікарських рослин”, гра „Поле чудес”, „Птахи в українських народознавчих звичаях”...
Не залишається поза увагою педагогічного колективу закладу проблема виховання здорового способу життя дітей : проводяться заходи для поглиблення знань учнів про небезпечність шкідливих звичок , їх профілактики - „Вічні цінності очима дітей ”, ”Твоє здоров”я – твій вибір”, ”Раціональне харчування запорука нашого здоров”я” та ін.
Весело і цікаво проводять вихованці вільний від занять і уроків час: пізнавальні екскурсії, ігри, конкурси, розваги.
Інформація про підсумки районних екологічних конкурсів, акцій та проведення тематичних свят, конкурсно-розважальних програм висвітлюється в районній газеті „Нова праця”, та в ефірі районного радіомовлення.
Заклад пропагує групові форми і методи навчання: ділові ігри, КВН, тренінги, диспути , дискусії, лекції, бесіди, ігри-подорожі , екскурсії, демонстрування, «Круглі столи»…
При станції юннатів діє живий куточок , де діти з задоволенням спостерігають та доглядають за кімнатними рослинами, акваріумними рибками (мечоносцями, гупіями), хвилястим папугою, перепелками та хом’ячками, а на навчально-дослідних земельних ділянках залучаються до суспільно-корисної праці з вирощування овочевих, ягідних, квітково-декоративних рослин, збору плодів і насіння , заготівлі кормів для птахів, підгодовування їх взимку. Основні завдання тут підпорядковані виховній меті: навчити спостерігати, зацікавлювати, берегти, турбуватися.
З метою пропаганди екологічних знань, формування екологічної свідомості проводяться виступи екологічної агітбригади перед учнями, батьками, гостями.
Отже, екологічне виховання учнівської молоді важлива складова частина громадянського виховання підростаючого покоління.
« Ми можемо любити тільки те, що знаємо . Треба дати змогу дітям побачити хоч найближчі місцевості, знати в них кожну річку, ліс, озеро, острів тощо, знати рослинність , звірів свого краю, чим люди займаються, біля чого вони працюють.»
С. Русова